Trafikte Direksiyon Dersi

Direksiyon dersi almanın başlıca sebepleri vardır. İlk olarak içinizde büyüyen araba kullanma sevdasıdır.Bunu takip eden ikinci olay ise iş yerinden size verilecek olan bir arabada olabilir. Peki direksiyon dersi neden gereklidir sizce? Çünkü yaşadığınız şehir ile birebir ilgilidir. Eğer yaşadığınız şehir küçük bir yer ise küçüklükten kastımız yüz ölçümü değil tabiki içerisinde yaşayan insan sayısı ve bulundurduğu araç miktarıdır. Anadolu’nun geneline bakarsak bir çok şehirde nüfus ve araç sayısı oldukça düşüktür. Bilindiği gibi genelde yoğun olan iller İstanbul,Ankara ve İzmirdir.

Araba sürmeyi tabi ki kendi kendinize öğrenebilirsiniz.Veya bir akrabanız,babanız, abiniz bile yardımcı olabilir ama bu kişilerin verdiği bilgiyle işinde uzman direksiyon dersi konusunda uzmanlaşmış bir kişinin vereceği bilgi oldukça farklıdır. Aracı kullanırken arabanın dilinden anlamayı öğretmesi araba içerisinde bulunan teknik konuların anlatılması ve en basiti nerede hangi zorlukta neler yapmanız gerektiğini bilmeniz lazım buda bas debriyaja ver gazı şeklinde olursa işiniz iş tabi,

Her yerde direksiyon dersi veren kurslar veya kişiler var. Bunların arasından sizin dilinizden anlayacak birini bulmak zor olan yanı. Her direksiyon dersi veren hocayla öğrenci anlaşamıyor asabi hocada karşınıza çıkabiliyor. Öncelikle amaç direksiyon dersi verenlerin işe duyduğu itibardır.

Yaptığı işe saygısı olan kişi direksiyon dersi almaya gelen öğrencisine de saygılı davranır. Yirmi yılı aşkın bir süredir sizlere direksiyon dersi vererek İzmir’in keşmekeş yollarına yüzlerce öğrenci yetiştirdik. Sizlere de direksiyon dersi tecrübelerimizi aktarmak isteriz. Bizlere telefon açarak farkımızı görmenizi temenni ederiz.